İADE BİLGİLERİ

Almış olduğunuz ürünü fatura tarihinden itibaren 7 gün içerisinde ucuzsepet.com'un düzenlemiş olduğu faturanız ve iade dilekçeniz ile beraber iade edebilirsiniz. Ürünü iadeniz akabinde ödemiş olduğunuz tutar sisteme dilediğiniz zamanda dilediğiniz ürünü alabileceğiniz şekilde parapuan olarak tanımlanacak ya da iadeniz yapılabilecektir.

İade dilekçesine aşağıdaki link üzerinden erişim gerçekleştirebilirsiniz. Dilekçeyi eksiksiz doldurduktan sonra ıslak imzalı olacak şekilde tarafımıza ulaştırınız.

İade Dilekçesi

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız kargo firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürünü teslim alındıktan sonra, kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız.

İADE ÜRÜNLERİNİZİ MUTLAKA İADE SEBEBİNİZİ BİLDİREN DİLEKÇE VE FATURANIZ İLE GÖNDERİNİZ.

İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.

Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek:orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren dilekçeyi tarafımıza göndermeniz gerekmektedir.

İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda da ARAS KARGO ile gönderim yapmanız gerekir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir.

Ürün seçiminde uyumsuzluk problemi yaşanabilecek ürünler için, mutlaka uyum konusunda teknik destek alarak sipariş vermelisiniz. Bu tip ürünlerin orijinal ambalajları açıldığında iade işlemleri mümkün olmamaktadır (Örn : hafıza kartları, bilgisayar donanım ve yazılım ürünleri ).

Özel Ürünler için iade şartları

Telefon iadesinde

- Ürün ekranında yer alan koruma bandı çıkarılmamış olmalıdır. Ekranda ve telefonun diğer yerlerinde çizik, hasar vs. olmamalıdır.

- Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.

Diğer Ürünlerin iadesinde; Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler ( ürünün arızalı veya ayıplı çıkması halleri dışında, açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arz edebilen ürünler örn : kullanım esnasında vücut ile birebir temas gerektiren ürünler,kulak içi veya kulak üstü kulaklık vs. ), tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünlerin iadesi mümkün değildir.

İade edilecek ürünlerde kendi içerisinde beden değişimi veya arızalı olması durumunda ürün değişimi haricinde parapuan tanımlaması yapılabilir ya da değeri tekrar size iade edilecektir.

ÖLÜ PİKSEL Hakkında

Sitemizden almış olduğunuz LCD monitör , TV ya da Notebook ürünlerinde ölü piksel olması durumunda uluslar arası standartlar çerçevesinde değerlendirme yapılacaktır.

LCD Panel üretiminde pixel yapısına dayanan bir teknoloji kullanılmaktadır. Bu teknoloji yapısı gereği, ürünlerin üretimi aşamasında LCD Panel üzerinde “parlak nokta” ( Bright Dot ) veya karanlık/siyah nokta ( Dark Dot ) oluşabilmektedir. Monitör, üreticileri üretim sırasında oluşan bu noktaları, belirli adetin altında ve noktaların birbirine uzaklık değerinin belirli değerin altında kaldığı ve aksi belirtilmediği sürece “normal ürün” ( ayıplı olmayan ürün) olarak kabul etmektedirler.

Aşağıdaki ürünlerin iade edilebilmesi, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

Her türlü yazılım ve programlar

DVD, VCD, CD ve kasetler

Taşınabilir bilgisayarlar

Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b)

Her türlü kozmetik ürünleri

Her türlü İç giyim ürünleri

Satın alınan ürün yanında hediye verilen yan ürünler var ise, iade işleminde bunlarında eksiksiz ve iadesi prosedürlerine uygun şekilde gönderilmesi gerekir.

Alınan bir üründe para iadesi istenilmesi halinde ürün alındığında kargo bedeli talep edilmemiş dahi olsa ödeme iadesinde ürüne ait tahsil edilmiş olan kapıda ödeme bedeli, kargo bedeli, hediye paketi bedeli ve benzer ödemeler ilgili tutar içerisinden düşüldükten sonra kalan bakiye ödenecektir.

Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür

Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde, iade edilen ürün tarafımıza ulaştığı andan itibaren on (10) gün içerisinde ürün bedeli iade edilir. Kredi kartına ürün iade bedeli bankanız tarafından 2-6 hafta arasında yapılmaktadır. Bu sürede firmamızın tasarrufu bulunmamaktadır.

Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumları tespit ettiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir.

Ürün müşteriye ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için, üretici firmanın yetkili servislerine başvurulmalıdır.

Yukarıdaki şartlara uygun hallerde iade edilen ürünlerde kargo ücreti müşteri tarafından ödenecektir.

Genelde Havale iadelerinin 2 iş günü içinde, Kredi Kartı iadelerinin 3 iş günü içinde yapılması öngörülür. Bankanız kredi kartı iadelerini aynı gün hesabınıza yansıtmayabilir. Bu durumda bankanızın kredi kartı servisini aramanız gereklidir. Siparişinizle ilgili “İptal Edildi” uyarısı çıktıktan sonra tüm bedel kredi kartınıza veya havale yaptığınız bankanıza iade edilmektedir. Taksitli satışlarda yapılan iadeler bankanız tarafından kredi kartınıza her ay artı bakiye olarak yansıtılmaktadır.